Adana Patent , 0 322 227 61 00 , Marka Patent Adana , Patent Adana , Adana Marka Patent , Adana Patent Tescil , Patent Tescil Adana , Marka Tescil Adana

Adana Marka Patent

Adana Marka Tescil
15 Ocak 2013
CE Belgesi
14 Ocak 2018

adana marka patent, marka patent adana

Marka Patent Adana

Öncelikle bilinmesi  gereken Türkiye’de marka patent konusunda yetkili kurumun yetkili Kurum Türk Patent Enstitüsüdür.TPE nezlinde işlem yapma yetkisine sahip kişiler ise marka vekilleridir.Sonrasında markayı basitçe açıklamak gerekirse Marka;Bir ürün yada hizmeti digerlerinden ayıran her türlü işaret ve kelime bütününe verilen addır.Marka tescilince amaç ilgili işaret ve kelime bütününü koruma altına almaktır.

Markatescil başvurusu yapılmadan önce markanın hangi sınıfta uygun olup olmadığının araştırılması gerekmektedir.arama işleminde marka, uzmanlar tarafından çok iyi analiz edilmelidir.yanlış bir araştırma sonucu markanızı kaybetmeniz kaçınılmazdır.

Marka tescil araştırmasının ardından uygun görüldüğü taktirde marka tescil başvurusu yapılması gerekmektedir.Marka tescil başvurusu için bir dizi gereklilikler vardır.Bunlar;
  • Marka Tescil ücreti dekontu;marka tescil ücreti markanın tabi olduğu sınıflara göre değişiklik göstermektedir.
  • Marka Tesciline konu marka, logo Ya da işaret.
  • Vekaletname
 Patenti açıklayacak olursak;
Patent, buluş sahibinin buluş konusu ürünü belirli bir süre üretme, kullanma, satma veya ithal etme hakkıdır. Bu hakkı gösteren belgeye de patent denir.
Patent başvurusu için gerekenler aşagıda listelenmiştir.
  • Patent Başvuru Formu
  • Patent Başvuru Ücreti,
  • Tescili talep edilen buluş konusu Patent için kısa bir tarifname ve ürüne ait varsa teknik çizimler
  • Vekaletname
Marka Patent ile ilgili merak ettiginiz herşeyi adana patent ekibimize sorabilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Marka Tescil Faydaları başlıklı makalemizde adana marka tescil, adana patent ve marka tescil faydaları hakkında bilgiler verilmektedir.