Adana Patent , 0 322 227 61 00 , Marka Patent Adana , Patent Adana , Adana Marka Patent , Adana Patent Tescil , Patent Tescil Adana , Marka Tescil Adana

GLOBALGAP Belgesi

CE Belgesi
14 Ocak 2018
Helal Belgesi
14 Ocak 2018

GLOBALGAP Adana, Adana Globalgap, GLOBALGAP Adana Patent

Adana GLOBALGAP Belgesi

GLOBALGAP eski ismi ile EUREPGAP belgesi; gerek bireysel çiftçilere gerekse üretici/çiftçi sınıflarına verilmektedir. Üretici/Çiftçi sınıflarından ayrıca Kalite Yönetim Sistem dokümanlarına yönelik talep edilenleri tedarik edilerek ve üretici firmalar arasındaki ilişkileri yönetebilecek derecede olmaları da talep edilmektedir.

Adana globalgap belgesi danışmanlığını veren firmamız ülkemizde yer alan onaylı kuruluş olarak uzman baş tetkikçilerimiz ile yılların verdiği tecrübelerimizi sizleri ile paylaşarak profesyonel olarak belgelendirme hizmeti vermekteyiz.

Ülkemizde hızla yerini almaya başlayan bu belge, bir takım önemli perakendeci firmalar, müşterilerine arz ettikleri ürünlerin güvenilirliğinin bir ispatı şeklinde üretici firmalardan veya tedarikçi firmalardan GLOBALGAP belgesi olan ürün istemi yapılmaya başlanmıştır.

Belge, tüketici kesimin istediği asgari güvenlik koşulları tanımlamaktadır. Tüketiciler, satın aldıkları gıdaların;

  • Mikrobiyolojik, fiziksel ve kimyasal olarak zarar vermediğinden,
  • Üretimleri sırasında doğal çevreye ve dengeye zararı dokunmadığı,
  • Hukuki koşullara uygun şekilde üretildiğinden ve
  • Üretimde görevli personellerin sağlık ve güvenliklerinin sağlanması açısından tüm önlemlerin sağlandığından emin olmak istemektedirler.

Belgeyi Veren Kuruluşlar

Adana globalgap belgelendirme şirketimiz tarafından verilmektedir. Standart belgesi Globalgalp belgelendirme Adana firması olarak başdenetçilerimiz tarafından yapılan gerekli gerekli incelemeler sonucunda verilmektedir.

Standart belgesinin Hangi Kuruluşlar Alabilir?

Belgelendirme şirketimiz tarafından bireysel çiftçilere ve üretici/çiftçi sınıflarına verilmektedir.

Globalgap belgesi almak için ilk önce Globalgap belgesi Adana firmamıza müracaat edilmeli ve başvuru formuna gerekli bilgiler yazılarak şirketimize iletilmelidir. Ürün belgelendirme birimiz bu gelen bilgileri doğrultusundan müracaat sahibi adına bir teklif oluşturacaktır ve müracaat sahibinin onayına arz edecektir. Denetimler, kriterlere uygun şekilde tüm kontrol noktalarının analiz edilerek üreticinin uygunluğu belirlenmesi olarak yapılacaktır. Gerekli ülkelerde geçerli bitki koruma ürünü kalıntı üst sınırlarını geçer miktarda oranda kalıntı bulunmayan müracaatlar belgeyi alabilir. Globalgap geçerlilik süresi 1 yıldır.