Adana Patent , 0 322 227 61 00 , Marka Patent Adana , Patent Adana , Adana Marka Patent , Adana Patent Tescil , Patent Tescil Adana , Marka Tescil Adana

Iso 9001

Helal Belgesi
14 Ocak 2018
Tse Belgesi
14 Ocak 2018

Adana iso 9001, iso 9001 Adana, ISO 9001 Adana Patent

Adana Iso 9001

Iso 9001, firmaların en çok kullandığı Kalite Yönetim Sistemidir. Bu standardın nasıl oluşturulacağı firmalara inisiyatifine bırakılmıştır. Yapılması gereken “standart” bir Kalite Yönetim Sistemi değil, standardın hükümlerinin tedarik eden bir Kalite Yönetim Sistemi meydana getirmektedir.

Bu standardın asıl hedefi, kusur veya hataları indirgemek, bertaraf etmek ve en önemli ise doğabilecek kusur ve hataları engellemektir. Standart, doğrudan ürün ve hizmet kalitesinden ziyade, yönetim sisteminin kalitesi ile alakalıdır. Bu noktada esas varsayım, etkin bir Kalite Yönetim Sistemi kurulması ve uygulanması durumundan müşteri gereksinimlerini tedarik edecek kaliteli ürün ve hizmetlerin üretileceği anlamına gelir. Bu sisteminin kurulması sırasında uygulanması gereken hükümleri açıklayan ve Adana iso 9001 şirketimiz tarafından belgelendirmeyi esas alan standarttır.

Iso 9001 Kimler Alabilir?

Iso 9001, tüm ihtiyaçları genel olmak ile birlikte çeşitler, hacmi ve elde dilen ürün ya da hizmetler gözetilmeden tüm kuruluşlar/işletmeler alabilir. Bu durum açısından, devamlı geliştirmeyi hedeflemiş, verimli bir Kalite Yönetim Sistemi kurmayı hedefleyen kuruluşların tümü kullanabilir. Bu hususta sektör ya da ölçek olarak bir sınırlamaya söz konusu değildir.

Standart Belgesi Veren Firmalar?

Kalite Yönetim Sistemi Standart belgesi, Uluslar arası akreditasyonlu iso 9001 belgesi şirketimiz tarafından gerekli denetimler yapılması sonucunda standart hükümlerine uygun bulunan firmalara verilir.

Neden Iso 9001?

Iso 9001 Adana firması olarak şirketimizden alabileceğiniz kalite yönetimi sistem belgesinin önemi alt kısımda belirtilmiştir.

Kalite Yönetim Sistemi, müşteri taleplerinin, gereksinimlerini ve mevzuat hükümlerini tedarik etme ile müşteri memnuniyetinde  artış sağlamayı belirten dünya genelinde benimsenmiş kalite yönetimi sistemi şeklidir. Alan/alacak firmanın organizasyon şeklinden müşteri memnuniyet oranına, elde edilen verilerin değerlendirilmesinden aşamaların verimli yönetimine, iç denetimlerden ürünlerin üretilmesine, ürün alımından satışına kadar bir hayli çok merkezde Kalite Yönetim Sistemi hükümlerini belirler. Standart, bir kontrol mekanizması konumundadır.

  • Firmada kalite anlayışında ilerleme kaydedilmesi
  • Kârda, kalitede ve pazar payda artış sağlaması
  • Verimli bir yönetimi
  • Firmamın ürün ve hizmet maliyeti indirgemesi
  • Personelin tatminini
  • Firma içi iletişimde kaliteleşme
  • Firmanın faaliyetlerinde geniş takip ve koordinasyonu
  • Geri İadelerin azaltılması
  • Müşteri şikayetinde azalması sağlaması, memnuniyeti artırması
  • Ulusal ve ülkeler arası seviyede  uygulanabilen bir yönetim sistemi modeli olması

Bir önceki yazımız olan Helal Belgesi başlıklı makalemizde Adana Helal belgelendirme firması, Adana Helal Belgesi ve Helal Belgesi Adana hakkında bilgiler verilmektedir.