Adana Patent , 0 322 227 61 00 , Marka Patent Adana , Patent Adana , Adana Marka Patent , Adana Patent Tescil , Patent Tescil Adana , Marka Tescil Adana

Marka Patent

marka patent adana,adana patent

marka patent adana,adana patent

Marka Patent Adana

Marka Patent Adana ofisimiz danışmanlığında tescil işlemleri yürütülen markalar hakkında başlangıç olarak bilinmesi gereken marka patent, isim patenti, isim tescili, isim hakkı, marka isim tescil gibi kelimeler hatalı kullanım olmasına karşın bunlar ile marka tescili anlatılmaktadır.

Ülkemizde marka tescili konusunda Adana patent vekilli ofisimiz resmi kuruma tarafına gerekli işlemleri yapma statüsüne sahip patent vekili firmasıdır.

Marka; Bir kelime veya işaret ya da logodan oluşabilir. Bu tür imgelerin tescil edilmesi ile birlikte kullanıldığı ürün yada hizmeti ötekilerinden ayrılmaktadır. Tescil işlemi tamamlanan kelime veya işaret veya logolar marka değeri taşımakta ve yasa gereği koruma altına alınmaktadır.

Marka tescil müracaatı başlatılmadan önce marka, sınıfı ve sınıfında tescile uygunluk  durumunun araştırılması önemlidir. Bu işlemde, marka uzmanlarımız tarafından yapılmalıdır. Aksi takdirde hatalı yapılan araştırma neticesinde markaları kaybedebilme ihtimali yüksektir.

Marka tescil araştırması olumlu olması ile birlikte marka tescil müracaatı yapılması gerekir. Marka tescil müracaat açısından bazı gerekli evrak ve belgeler bulunmaktadır. Bunlar ise;

  • Marka başvuru formu doldurulması
  • Marka başvuru ücretinin yatırılması ve ilgili dekontu; tescil ücreti markanın ait olduğu sınıf sayısına istinaden değişiklik gösterecektir.
  • Hazırlanan ve tescile konu edilen kelime, logo veya işaret.
  • Vekaletname

Patenti açıklarsak;

Patent, Geliştirilen ve dünya genelinde ilk olan icatlara verilen koruma belgesidir. Patent tescili ile birlikte ilgili buluş yasa gereği belirli süre içinde çeşitli haklar kazandırmaktadır. Bu haklarda patent tescil belgesi ile gösterilir.

Patent başvurusu için gerekli evraklar ve belgeler aşağıda yer almaktadır.

  • Patent Müracaat Formu
  • Patent Müracaat Ücreti ve dekontu,
  • Patent alma için tarifname ve buluşun teknik çizimleri/fotoğrafları
  • Vekaletname