Adana Patent , 0 322 227 61 00 , Marka Patent Adana , Patent Adana , Adana Marka Patent , Adana Patent Tescil , Patent Tescil Adana , Marka Tescil Adana

Marka Tescil Faydaları

marka tescili adana,adana patent

marka tescili faydaları ,adana patent

Adana Patent

Marka Tescil Faydaları

Tüketici kesimin yanı sıra marka tescil edilmesi firmalara da kazandırdığı Marka Tescil Faydaları vardır. Bu fayda veya fırsatlar alt kısımda detaylandırılmıştır.

İşletme, markasını tescile konu ederek hukuki koruma kazanır ayrıca ürünlerinin rakipleri nezdinde kopyalanmasına engel olur.

Firma, tüketici kesimin ürünlerine bağlanmasını, yalnızca güçlü marka olması ile sağlar.

Marka, pazar oluşturma fırsatı sağlar. Örneğin, çikolata satışını yapmak yerine, çeşitli tüketici sınıflarına hitaben markalar uygulayarak geniş kitlelere seslenilebilir.

Başarılı marka, rakip firmalarından farklı bir fiyat stratejisi izleme olanağına sahiptir. Tüketici kesimi aynı kalitede 2 farklı üründen tanınmış markaya ait olanına daha çok ücret ödemeyi kabul ederek alır.

Piyasada tanınan marka, ürün hattını kolaylıkla  genişletebilir.

Markalar, firmaların demirbaşları olmakta aynı zamanda firma ana malı içerisinde yerini almaktadır. Bu sermayede, tüketici kesimin gözünde yaratılan marka imajı ile bu imaja daha çok para vermelerine hazır olduklarını belirtmesinin yanında, şirketin asıl değerlerini de ifade eder.

Güçlü marka, aracı firmaların o ürüne piyasa değerinden farklı ücret koymasına mani olur. Piyasada yer alan bir marka aracıların tümünde kendi etiket tutarını uygulatabilme olanağını da sağlar.

Tüm anlatımları özetlemek gerekirse marka; Ürün ve hizmetlerin resmi kimliğini ifade eden, ürünün rakip firmalardan ayırt edilmesine vesile olan, pazarlama ve reklam yönetimi fiillerinin odak merkezi olarak tüketici kesimler ile irtibat kurulmasını kolay hale getiren, üreticiler ile tüketicilere hukuki bir takım fırsatlar sunan kısaca ilgili ürünü farklı bir boyuta taşıyan kelime, isim, logo, sembol, işaret gibi tüm imgelerin birleşimidir.