Adana Patent , 0 322 227 61 00 , Marka Patent Adana , Patent Adana , Adana Marka Patent , Adana Patent Tescil , Patent Tescil Adana , Marka Tescil Adana

Marka Tescil Hukuku

Adana Marka Tescil Hukuku

Adana patent şirketimiz tarafından yapılan marka tescil ile, bir ürünü yada hizmetler pazarda yer alan rakip işletmelerin ürettiği ürün ya da hizmetlerinden farklı bir boyut kazanmasını sağlayan işlemler bütünüdür. Tescil ile birlikte, markalar sektörde resmi bir kimlik kazanırlar ve yasal bir statüye sahip olurlar.

Adana patent şirketimizin Marka tescil hukuku kapsamında; tescil işlemini tamamladığımız markaların tescilden sonrada yapılacak tüm işlemlerin yer aldığı süreçlerde danışmanlık hizmetlerimizden yararlanabilirsiniz. Marka hukuku kapsamında Tescili ile, marka sahibi marka yasasından öngörülen hakları kullanma hakka elde eder. Marka hukuku hakkında daha detaylı bilgi almak için patent Adana şirketimiz ile iletişime geçiniz.

Adana patent tescil şirketimiz, uzman avukatlarımız ve danışmanlarımız ile siz müvekkillerimize en güncel ve profesyonel hizmet sunmaktayız.

Sinai Mülkiyet Kanunu ile tescil edilen markalara yönelik Adana Marka tescil şirketimizin verdiğimiz hizmetler

  1. Adres Değişikliği
  2. Unvan Değişikliği
  3. Marka itirazı ve Davaları
  4. Nev’i Değişikliği
  5. Coğrafi İşaret Tescili
  6. Marka Yenileme işlemi
  7. Şirket Birleşmesi
  8. Veraset ve İntikal
  9. Markanın Devri
  10. Lisanslama İşlemi

Marka sahibine, koruma altına alınan markasından pek çok hak doğar. Bu haklarından markasının tescil eden herkes faydalanabilir. Tescil edilen markalar, izin gözetilmeden diğer kişiler tarafından kullanımına engel olur. Bu haklar müracaatın yayın tarihi ile başlar.

Korunan markalar ile, herhangi bir ürün ya da hizmetle ilişkin herhangi bir benzerlik teşkil eden işaret veya logo kullanımını engellenir.