Adana Patent , 0 322 227 61 00 , Marka Patent Adana , Patent Adana , Adana Marka Patent , Adana Patent Tescil , Patent Tescil Adana , Marka Tescil Adana

Marka Tescil Nasıl Alınır?

marka tescili nasıl yapılır,adana patent

marka tescili nasıl yapılır, Adana patent

Adana Patent

Marka Tescil Nasıl Alınır?

Marka tescil nasıl alınır? kapsamında sizlere bilgiler vermeden önce tescilin ana maddesi olan marka tescili, bir kelime veya logo ya da işaretlerin ayır ediciliği özelliğine vakıf olması ile koruma altına alınmasını ifade eder. Markaların tescil edilmesi açısından Adana Patent şirketimiz sizlere daima kaliteli hizmetler sunmaktadır.

Bu kapsamında marka şeklinde tescil edilebilmesi açısından bir ibarenin bir sürü analizden geçmesinin ardından ticari unvan niteliği taşıyabilmek ve bu isim, sahiplerine pek çok hususta koruma kazandırabilir. Tescil işlemi gerçekleşirken izlenmesi gereken bazı prosedürler bulunmaktadır.

Marka tescili açısından Patent Adana ofisimize bireysel ve ya online marka başvuru yaparak müracaat işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

Bir ibare marka olarak tescile tabi olurken ilk önce talep edilen belgelerin oluşturulması gerekir ki evraklar ile ilişkili ayrıntılı bilgiyi şirketimiz yetkilerimizden öğrenebilirsiniz. Müracaat belgeleri eksiksiz hazırlanarak Adana marka tescil danışmanlık firması olarak şirketimize ibraz edilmeli ve o başlatacağız tarihten başlayarak müracaatını netlik kazanır ayrıca markalarını korunması başlar.

Şayet ibraz edilen evraklarda eksiklik olması durumunda eksikliklerin giderilmesi açısından resmi kurum tarafından 2 aylık ilave süre verilir. Fakat bu sürede eksiklikler giderilmezse müracaatlar iptal edilir.

Marka tescil müracaatı istenildiği gibi yapılmışsa resmi kurumu esasa istinaden incelemede bulunur.  Müracaat mutlak ret gerekçeleri içerisinde görülmesi durumunda müracaat reddedilir. Şayet müracaat usule uygun olarak yapılışsa Marka Bülteninde yayına konur ve ardından gelebilecek görüş ile itirazlara açılır.

İtiraz yapılması durumunda müracaat tekrardan incelenir ardından hüküm tekrardan ele alınır. İtiraza maruz kalmayan ve eksiksiz gerçekleştirilen müracaatların tescil işlemi yapılır ve sicile kayıt edilir. Son evrede kayıt yapılması ile birlikte Marka Tescil Belgesi müracaat sahibine iletilir.

Tescilli marka koruma süresi 10 senedir ve bu ilgili sürenin dolması akabinde markanın hükümsüz olmaması açısından sürenin dolmasına 6 ay kalması ile yenileme işlemleri yapılabilir.