Adana Patent , 0 322 227 61 00 , Marka Patent Adana , Patent Adana , Adana Marka Patent , Adana Patent Tescil , Patent Tescil Adana , Marka Tescil Adana

Patent Araştırması

Adana patent, Patent Araştırma, Patent Araştırması

Adana Patent

Patent Araştırması

Patent Araştırma; Müracaatta bulunacak alanda belirlenen kelimeler ve aynı zamanda sektörde faaliyet belirten öncü kuruluşların belirlenmesi ile ücretsiz olarak Adana Marka patent vekili  ofisimizin web sitemizde yer alan patent sorgulama ekranımıza anahtar kelimeleri yazarak yapılabilmektedir.

Adana patent tescil ofisimiz danışmanlığında tescil müracaatı öncesi, tescil edilmek istenen buluşun mevcut benzerleri olup olmadığı ülkeler arası patent veritabanımız üzerinden araştırılabilir. İlgili buluş açısından yapılacak ön araştırma sayesinde, buluşun dünya çapında yeni mi? yeni değil?, diğer ifade ile yönteminde tüm kişiler tarafından bilinen dahilinde olup olmadığının belirlenmesi yapılmaktadır.

Buluş sahiplerimiz başvuru yapmadan önce, patent ön araştırmaya tabi tutarak geliştirme ve buluş konusunun önceki süreçlerde dünya çapında tescil edilip edilmedi yani koruma altında olup olmadığı açısından bilgi edinerek buluş sahiplerimize rapor şeklinde sunmaktayız. Yapacağımız araştırmalarımız, geliştirmelerin yeniliğine olumsuz etkide bulunabilecek, tekniğin bilinen durumunu meydana getiren patent müracaatı ve yayını yapılmış belge, makale ile dokümanları kapsayan veritabanlarımız ile yapılır.

Bir patent müracaatı yapılırken önemli endişe konusu ise, buluşun ya da geliştirmenin dünya genelinde bir benzerinin yer alıp almadığından kesin emin olunamamasıdır. Aynen, patent tescil edilmese bile, bir ürünü geliştirmeden evvel de o ürünün önceden diğer kişiler tarafından koruma kapsamına alınıp alınmadığının belirlenmesi, üretici firmalar bakımından hayati değer taşımaktadır. Bunun yanında, müracaattan sonra yapılan dünya genelindeki resmi araştırmalar esnasında karşımıza çıkan benzer buluşlar tüm planları alt üst edebilir.

Yine, belli ürüne ilişkin üretim sistemlerinin tümü oluşturulmasının ardından ve hatta üretime geçilmesinden sonra işletmenin söz konusun ürünün tescilli olduğunu ve izin gözetilmeden üretime geçilmesinin mümkün olmadığını anlaması üretici kuruluş açısından önemli sorunlar ile karşılaşmasına  neden olacaktır.