Adana Patent , 0 322 227 61 00 , Marka Patent Adana , Patent Adana , Adana Marka Patent , Adana Patent Tescil , Patent Tescil Adana , Marka Tescil Adana

Tse Belgesi

Iso 9001
14 Ocak 2018

TSE Belgesi, TSE Adana, TSE Adana patent

Adana Tse Belgesi

Ülkemizde üretimi yapılan ürün veya cihazların standartlarımızı karşıladığını belirtilen belgedir. Tse belgesi Adana danışmanlık firmamız, TSE belgesi ya da Hizmet Yeterlilik Belgesi sahip olmayı talep eden işletmelere danışmanlık hizmeti sunmaktadır.

TSE belgelendirme şirketimiz, masrafa girmeyi düşünmeyen, çalışmalarını kendi yapmayı planlayan lakin işleyişi tam olarak bilmeyen kuruluşlara yardımcı olmak amacı ile hizmet vermektedir. Bu kapsamda bu belgeleri alabilmeniz açısından kuruluşlarımıza yardımcı olmaktayız.

Belgenin Alımı

Belgenin alınabilmesi için ilk önce, Adana Tse belgesi belgelendirme şirketimize müracaat edilmesi gerekir. Akreditasyonlu test laboratuvarlarımızda  yapılacak muayene/test sonucun ilgili direktife uygun bulunan ürünler belgelendirilir.

Belgeyi Veren Kuruluşlar

Tse belgesi danışmanlık kuruluşları için uluslar arası akreditasyonlu Adana belgelendirme firmamız belgeyi verme yetkisi sahip olan bir kuruluştur. Tek yapmanız gereken firmamız ile iletişime geçmenizdir.

Belgenin Devamlılığı nasıl sağlanır?

Ara denetim amacıyla şirketimiz tarafından kararlaştırılan aralıklarla üretim alanın incelemesi yapılarak gerekli görülürse üretim alanından ya da piyasadan örnek alınarak muayene ve deneyler yapılır.

Bu işlemlerin akabinde belgelendirme hükümlerinde sapma söz konusu değilse belgenin geçerliliği sürer.

Belgelendirme Aşaması

Müracaat sonunda üretim alanı denetimlerinin yapılmasının ardından işletmenin üretim alanı uygunluk durumu onay alır ya da olumsuz bir denetleme aşaması sonrasından işletmeye eksikleri hakkında bilgi iletilir. Daha sonra ilgili ürün standardında kararlaştırılan tetkik/testlerinin yapılması sürecine geçilir. Ürün örnekleri standartlara uygun olarak hazırlanmalı ve belgelendirme ve test kuruluşuna gönderilmelidir. Yapılan testler sonucunda ürünler standarda uygun bulunması durumunda firma ürünleri belgeyi almaya hak kazanır.

TSE  Belgesine  Başvuru Belgeleri

TSE  Belgesine  başvuru belgeleri yani Sistem Patent Kuruluşumuzdan alabileceğiniz TSE belgesi için müracaat evrakları alt kısımda belirttiğimiz gibidir. Bu evrakları tarafımıza ibraz etmeniz gerekmektedir.

  • Belgelendirme şartları ise;
  • Müracaat sahibi firmanın faal durumunu belirten resmi bir belge.(noter tasdikli)
  • Firma sahibi ve ya  imzalama yetkisi olanların veya kişilerin imza sirküleri (noter tasdikli)
  • Marka onay belgesi (Ürün/ambalaj üzerinde kullanıldığı durumu) veya marka müracaat belgesi
  • Müracaat sahibi kuruluş ile üretici kuruluş birbirinden farklı olması kaydı ile, aralarında yapılan sözleşme
  • Ticaret sicil gazetesi,  
  • Vergi Levhası,
  • Uygulama belgesi
  • Müracaat ücretinin yatırıldığına dair banka dekontu

Sektöre diğer değişle yapılan işe uygun bir standardı henüz oluşturulmamış ise bu durumlarda ürünler TSEK belgesi ile belgelendirilir. TSEK belgesi alınması için, ürün sahibi ürünleri ile ilişkin taslak sayılacak bir standard oluşturarak sunması gerekiyor. Firmalar tarafından hazırlanan minimum koşullar analiz edilerek TSEK belgesi verilir.

Bir önceki yazımız olan Iso 9001 başlıklı makalemizde Adana Iso 9001, Iso 9001 ve Iso 9001 Adana hakkında bilgiler verilmektedir.